Маріупольці не підтримують міського голову і не дають хабарів – дослідження

У березні 2016 року Соціологічна група “Рейтинг” провела соцопитування у 24 обласних центрах України (у Донецькій області – у Маріуполі, у Луганській – у Сєвєродонецьку), аби виявити настрої та проблеми місцевих жителів.

Так, опитування виявило, що маріупольці найменше серед усіх інших пишаються своїм містом – таких лише 33%

1

При цьому Маріуполь також має один із найнижчих відсотків жителів, які хотіли б із міста виїхати. Таких знайшлося лише 21% (6% – до іншого міста України, 15% – за кордон).

2

Також маріупольців найменше серед інших обласних центрів непокоять проблеми корупції та кумівства.

3

15

При цьому серед маріупольців найбільший відсоток людей, які в останні два роки не давали хабарі (чи чули про такі випадки).

17

Маріупольці вважають, що міський голова не докладає зусиль для подолання корупції, і лише 7% маріупольців повністю схвалюють його роботу. Інші органи влади мають іще нижчий рівень довіри.

16

6

7

8

5

4

Маріупольці не довіряють міліції (поліція у місті буде запущена 10 травня) та не відчувають себе у безпеці.

9

23

Маріупольці високо оцінюють міську систему охорони здоров’я.  Позитивна та негативна оцінка системи освіти, міського транспорту та доріг розділилися приблизно порівну. Після Запоріжжя, Маріуполь друге місто в Україні за рівнем проблем в екології.

11

22

21

10

12-1

Більшість маріупольців вважає, що місто розвивається у неправильному напрямку. Пріоритетами у роботі місцевої влади, на думку містян, має бути промисловість та соціальний захист.

18

13

Маріуполь пасе задніх у темпах створення ОСББ – тільки у Маріуполі та Києві ОСББ було створено менше як в 1% населення.

24

Порівну розділилося ставлення до місцевих медіа: 42% маріупольців у тій чи іншій мірі схвалюють їхню роботу, 42% у тій чи іншій мірі не схвалюють.

20

Електоральні настрої маріупольців не надто змінилися з моменту проведення місцевих виборів. Втім, якби вибори відбулися цієї неділі, до Опозиційного блоку, Нашого краю та Сили людей у міській раді приєднався б Блок Петра Порошенка.

25

Майже третина маріупольців підтримує вступ України до ЄС.

19

Дані були зібрані у 24 містах України 20 січня – 8 лютого 2016 року за допомогою face-to-face інтерв’ю на дому у респондентів.

Загальна вибірка: 19,200 інтерв’ю (по 800 у кожному місті). Цільова аудиторія – постійні жителі України віком від 18 років і старше. Вибірка є репрезентативною для населення міст по віку і статі. Для забезпечення репрезентативності вибірка була розподілена у відповідності із поділом міст Центральною виборчою комісією на виборчі округи. Охоплені щонайменше 50 дільниць (50 попередньо відібраних точок) у кожному місті. Вони були обрані випадковим чином, відповідно до конкретного кроку. Для процедури відбору респондентів були використані випадковий маршрут і правило дня народження.

Демографічний склад населення у регіоні “Південь-Схід” наведено нижче.

14

14-1

981 всього переглядів: 1 переглядів сьогодні
(Visited 296 times, 1 visits today)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *