УкрЗалізниці пропонують перенаправити поїзд Маріуполь-Львів через Одесу

Поїзд Маріуполь-Львів, що існує зараз, громадськість пропонує перенаправити так, аби його маршрут пролягав через Одесу, Херсон та Миколаїв. Про це повідомляє “Південний кур’єр”.

Нині Львів та Маріуполь пов’язані щоденним пасажирським поїздом №70, який проходить через Тернопіль, Хмельницький, Жмеринку, Вінницю, Козятин, Білу Церкву, Смілу, Знам’янку, П’ятихатки, Кам’янське, Дніпро, Запоріжжя. Час у дорозі складає близько 30 годин.

Замість цього група користувачів “Центру реформ транспортної інфраструктури України” у Фейсбуку пропонує змінити маршрут цього поїзду таким чином, аби він їхав через південні регіони України. Таким чином, маршрут його має бути приблизно таким: Львів – Тернопіль – Хмельницький – Жмеринка – Вапнярка – Подільськ – Одеса – Колосівка – Миколаїв – Херсон – Молочанськ – Токмак – Комиш-Зоря – Волноваха – Маріуполь. Час у дорозі залишиться приблизно таким самим.

На думку одного зі співавторів ідеї Сергія Єфімова, зміна маршруту допоможе отримати прямий зв’язок Одеської, Миколаївської та Херсонської областей з Маріуполем і частиною Запорізької області, якого зараз не існує. У той же час маршрут поїзда Львів – Маріуполь, що існує зараз, на ділянці від Білої Церкви до Маріуполя повторює маршрут іншого поїзда №84 “Маріуполь – Київ”.

Крім того, перенаправлення поїзда може ще і доповнити все ще недостатню кількість поїздів між Одесою і Львовом, де зараз, крім прямого потягу “Одеса – Львів”, також ходять поїзди з Одеси на Чернівці і Ужгород, що проходять через Львів.

В даний час в Маріуполь прибуває лише два пасажирські потяги далекого прямування на добу – зі Львова та Києва. Київський поїзд також має групу причіпних вагонів до Харкова. Збільшити кількість пасажирських поїздів з Маріуполя в інші регіони України поки що немає можливості, оскільки єдина залізниця від Волновахи до Запоріжжя через Комиш-Зорю, незважаючи на модернізацію, має обмежену пропускну здатність – і вся зайнята вантажними перевезеннями в інтересах маріупольських металургійних підприємств і порту.

Нагадаємо, на початку року УкрЗалізниця пустила одноразовий поїзд Одеса-Маріуполь, який під час рейсу був заповнений. Також маріупольці неодноразово зверталися до представників УкрЗалізниці та Міністерства інфраструктури з проханням пустити окремий поїзд Маріуполь-Одеса.

2082 всього переглядів: 1 переглядів сьогодні
(Visited 425 times, 1 visits today)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *