У Маріуполі стався землетрус

Сьогодні близько 11:20 Маріуполь сколихнув землетрус. За декілька хвилин відбувся повторний, але слабший поштовх.

За інформацією начальника аварійно-водолазної служби міста Олександра Татая, не було ні повітряної хвилі, ні нагнаної хвилі в морі, тобто це “штучний або природний землетрус”. Жителі села Чермалик, розташованого за 30 кілометрів від Маріуполя, повідомляють, що поштовхи були відчутні і там. Також повідомляють, що поштовхи відчули і в Пологах Запорізької області – за 100 кілометрів від Маріуполя.

За даними сайту emsc-csem.org, який відстежує землетруси на планеті, поштовхи відбулись на глибині 10 кілометрів за 21 кілометр на північ від Маріуполя. У цьому місці проходить межа між Українським кристалічним щитом та Причорноморською западиною. Магнітуда землетрусу склала 4,9.

Землетрус не спричинив у Маріуполі значних руйнувань. Як повідомили у прес-службі Метінвесту, заводи також працюють у штатному режимі, землетрус ніяк не вплинув на їхню роботу. Проте, користувачі соцмереж розповідають, що в деяких будинках з’явилися тріщини.

Зазначимо, що землетруси такої сили у світі відбуваються близько 6000 разів на рік.

Як повідомив прес-офіцер Сектору “М” Іван Чміль, сейсмологи попереджають, що існує імовірність повторення поштовхів сьогодні близько 18-19 години.

Через землетрус у Донецькій ОВЦА було створено спеціальний оперативний штаб, до складу якого увійшли представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій, працівники управлінь охорони здоров’я та МВС, а також представники влади Маріуполя та Волноваського, Мангушського і Мар’їнського районів.

В оперативному штабі повідомляють: «Всі зазначені служби приведені в стан підвищеної готовності для запобігання надзвичайним ситуаціям. Мешканців Донеччини просимо зберігати спокій – ситуація знаходиться на контролі в облдержадміністрації. В першу чергу для всіх нас – безпека наших громадян».

 

1

10833 всього переглядів: 1 переглядів сьогодні
(Visited 4,897 times, 1 visits today)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *