ПДТУ не має чим платити за опалення

До редакції Громадського ТБ Приазов’я звернулися студенти ПДТУ, які мерзнуть в аудиторіях ВНЗ. Ми дізнались, чому так відбувається.

Проректор ПДТУ із забезпечення науково-педагогічної діяльності та адміністративно-господарської роботи Сергій Греков зазначив, що університету просто нема чим платити за опалення:

За кошторисом, на перше півріччя на оплату опалення Міністерство виділило 3 030 834,6 гривень. У січні ми отримали рахунок на 1 027 202,7 гривень, у лютому – на 1 380 124, 57. У підсумку ми отримали два рахунки на суму 2 407 327,27 грн. Міністерство не передало нам ні копійки на оплату цих рахунків. Тому ми звернулись до Тепломережі для реструктуризації нашого платежу. Підписали. Тобто у нас залишилось на решту опалювального періоду 623 507,33 грн. З 12 лютого, коли ми отримали рахунок, до 18 березня ми витратили на опалення 645 729,58 грн. Тобто ми перевищили допустиму суму на 22 222 грн., тому отримувати і надалі теплоносій – це необґрунтовано використовувати теплову енергію, не маючи підґрунтя відповідно до бюджету.

Також Греков додав, що виділені суми – це суми «на папері», а насправді держава не перерахувала ні копійки з цих коштів. Таким чином, ПДТУ має борги перед Тепломережею, а грошей на їх сплату немає. Проректор зазначив, що розглядається питання про призупинення навчального процесу, тому що студенти мерзнуть та втрачають здоров’я. За його словами, на сьогодні жоден корпус не опалюється. Опалення подається тільки до гуртожитків та на бойлери спорткомплексу.

Ректор університету В’ячеслав Волошин повідомив, що, якщо студентам холодно у аудиторії, вони мають право вимагати від викладачів переходу до більш теплих приміщень, які знаходяться на «сонячній» стороні. Також він додав, що саме зараз проректор з економіки та перспективного розвитку Валерій Дмитрієв поїхав у відрядження у Київ займатися питанням боргів університету.

1832 всього переглядів: 1 переглядів сьогодні
(Visited 800 times, 1 visits today)

One thought on “ПДТУ не має чим платити за опалення

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *