Жуков підпадає під декомунізацію – Український інститут національної пам’яті [ДОКУМЕНТ]

В рамках декомунізації у Маріуполі було перейменовано понад 100 об’єктів топоніміки, проте проспект Маршала Жукова став каменем спотикання між активістами та місцевою владою. Так, ні міська рада Маріуполя, ні міський голова Вадим Бойченко, ні голова обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський, не стали перейменовувати цю вулицю, як необхідно було зробити відповідно до закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, посилаючись на те, що Георгій Жуков нібито не підпадає під дію цього закону.

Павло Жебрівський обіцяв розглянути це питання після того, як відповідь щодо причетності чи непричетності Жукова до злочинів тоталітарного комуністичного режиму дасть Український інститут національної пам’яті. Втім, звернень від представників влади до УІНП так і не надійшло.

Натомість такий запит зробила маріупольська активістка, голова ГО “Новий Маріуполь” Марія Подибайло. Відповідь УІНП однозначна: Жуков підпадає під декомунізацію, а отже ніяких громадських слухань для перейменування вулиці, названої на його честь, не потрібно.

Нижче наводимо повний текст роз’яснення від УІНП:

“Повідомляємо, що відповідно до пп. “є” п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, підлягають обов’язковому перейменуванню топоніми, названі на честь Жукова Георгія Костянтиновича (1896-1974) – особи, яка причетна до встановлення радянської влади збройним шляхом, обіймала керівні посади у комуністичній партії та у вищих органах влади та управління, радянського полководця, маршала (у грудні 1920 – серпні 1921 р. брав участь у придушенні селянського повстання на Тамбовщині, в роки Другої світової війни своїми наказами прирік на знищення сотні тисяч українців, призваних до Червоної Армії у 1943 р. (так звані “чорносвитники” або “піджачники”). Проводив масові розстріли особового складу РСЧА. Після закінчення Другої світової війни – комендант радянської окупаційної зони в Німеччині; вже за рік, через скоєння на окупованій території воєнних злочинів (мародерство), був знятий з цієї посади і призначений на командування Одеським військовим округом. Жуков був організатором і керівником військових навчань на Тоцькому полігоні 1954 року, коли для вивчення можливостей армії в “атомній війні” від 45000 до 60000 солдат були піддані дії радіації після вибуху атомної бомби. Один з ініціаторів придушення повстання в Угорщині у 1956 р. У 1955-1957 рр. Міністр оборони СРСР. Член ЦК КПРС.

Зі свого боку Інститут підтримує ініціативу щодо увічнення пам’яті воїнів АТО, які відстоювали та продовжують відстоювати незалежність та соборність нашої Держави у війні з російсько-терористичними військами та перейменувати проспект Жукова на одну із запропонованих вашою організацією назв”.

Image00012

4069 всього переглядів: 1 переглядів сьогодні
(Visited 1,362 times, 1 visits today)

One thought on “Жуков підпадає під декомунізацію – Український інститут національної пам’яті [ДОКУМЕНТ]

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *