Заява АМД щодо переслідування Хікмета Джавадова

Україна та Азербайджан мають давню історію добрих взаємин, українці становлять значну частку населення Азербайджану, а азербайджанці є активними учасниками громадського життя в Україні.

Зокрема, тривалий час активно займається громадською діяльністю керіаник Об’єднаної діаспори азербайджанців Хікмет Джавадов.

На Євромайдані в 2014-му році Хікмет виступив із підтримкою прагнення українців позбавитись злочинної влади Януковича. 10-го вересня 2017-го року Хікмет прибув до кордону Україна-Польща, аби підтримати повернення в Україну голови однойменної партії Михайла Саакашвілі. В жовтні 2017 року Хікмет підтримав “Велику політичну реформу” і протести під Верховною Радою, які нарешті призвели до просування законів про позбавлення депутатського імунітету і до нового, прогресивного виборчого закону.

У відповідь на його активну проєвропейську і проукраїнську позицію в Україні влада сьогодні шукає способу позбутися Хікмета Джавадова. Листом від 11-го жовтня 2017 р. за номером Б/3/4-17375 начальник департаменту захисту національної державності Д. Доценко звернувся до Міністерства юстиції України з проханням “в стислі терміни” надати інформацію про установи і організації “засновником, керівником або членом яких являється громадянин Азербайджану Джавадов Хікмет Аловсат огли, 05.05.1982 р.н.”

Враховуючи нещодавнє викрадення трьох соратників Михайла Саакашвілі та їх  відправлення силовими органами України в Грузію без проходження будь-яких юридичних процедур або можливості оскаржити такі дії, Хікмет Джавадов має реальні підстави боятися за свою долю.

“Азербайджанська молодь Донеччини” закликає журналістів, правозахисників, представників міжнародних організацій та дипломатичних представництв звернути увагу на цю критичну ситуацію і звернутись до відповідних органів української влади з проханням надати роз’яснення щодо намірів відносно Хікмета Джавадова.

72 всього переглядів: 1 переглядів сьогодні

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *