Міністр закордонних справ Литви у Маріуполі висловив солідарність із Україною

Сьогодні Маріуполь відвідав міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс. На спільному брифінгу з головою Донецької ОВЦА Павлом Жебрівським, міським головою Маріуполя Вадимом Бойченко, і заступником міністра закордонних справ України Вадимом Пристайком, Лінас Лінкявічюс заявив про підтримку з боку Литви, а також висловив стурбованість здоров’ям Надії Савченко. Про це повідомляють “Новости Донбасса”.

«Хотілося б приїхати в більш спокійний час, але коли час неспокійний, теж важливо приїхати: висловити свою солідарність та почути з перших вуст, як ви живете, про життєздатність міста і, в тому числі, які є труднощі. Ми багато хочемо почути: як діє місія ОБСЄ, які можуть бути проблеми з видачею віз, в цьому контексті теж порадимося. І спробуємо поліпшити умови, яка допомога від Євросоюзу потрібно, ми знаємо, що вона не завжди така, як очікується, і не так швидко приходить», – зазначив міністр.

За його словами, в Литві дуже чутливо ставляться до проблем України та стежать за розвитком ситуації.

«Стежить не тільки уряд, керівники країни, але прості люди – вони дійсно дуже щиро співчувають і підтримують вас, щоб ви про це знали. І нам легше допомагати, коли за нами всі люди стоять. Наша спільна історія свідчить багато про що, і заклик «За нашу і вашу свободу», він набуває великої важливості сьогодні, ми буквально це все сприймаємо, ми раді, що ви так стійко себе ведете. Ми раді за те, як ви тримаєтеся, і ваші герої як тримаються. Ми говорили дуже часто в ці дні про Надію Савченко, яка стала в ці дні символом протистояння агресії. Агресія проти сусідньої держави немислима, особливо в 21 столітті, особливо в центрі Європи, але це відбувається при тому, що ми все це бачимо. Бачити недостатньо, треба реагувати, протестувати, треба робити все що можливо, щоб все це припинити. Як ви боретеся не тільки за свободу України, не тільки за суверенітет вашого народу, але ви боретеся за європейські цінності, за це вам і вдячність і повага, і звичайно солідарність », – додав Лінас Лінкявічюс.

938 всього переглядів: 1 переглядів сьогодні
(Visited 118 times, 1 visits today)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *