Активісти вимагають покарати суддю, який відпустив сепаратиста

Маріупольські активісти вимагають покарання для судді Жовтневого суду Олексія Турченка, який відпустив підозрюваного в сепаратизмі Володимира Нестеренка.

Нестеренка затримали співробітники СБУ в київському аеропорту. Його звинуватили в сепаратизмі, оскільки достеменно відомо, що він є власником друкарні «Новий світ», що випускає сепаратистські газети для ОРДО.

2 місяці Нестеренко провів за ґратами в очікуванні суду, а коли настав час для продовження запобіжного заходу, несподівано суддя Турченко відпустив підозрюваного під особисте зобов’язання. Після цього Нестеренко відразу ж втік.

Голова громадської організації «МОЛОТ» Віктор Мартовський звернувся в обласну прокуратуру з вимогою відкрити кримінальне провадження проти Турченка, але йому відмовили. Тоді він подав скаргу до суду.

Активісти мають намір домогтися, щоб суд зобов’язав прокуратуру внести в ЄРДР справу судді Турченка.

Слідчим суддею по цій скарзі призначена голова Приморського районного суду Маріуполя Маріанна Дзюба. Вона вислухала клопотання сторін, відхиливши прохання прокурора про перенесення слухання.

Як заявив Віктор Мартовський, Турченко незаконно відпустив Нестеренка, оскільки згідно ч.5 ст. 176 КК України до підозрюваного в сепаратизмі може бути застосований єдиний вид запобіжного заходу – тримання під вартою. Суддя ж це проігнорував.

Аргумент прокурора Лісового – потрібно відмовити в задоволенні скарги. “Я повністю згоден з прокурором області, що зараз немає об’єктивних даних для внесення в ЄРДР цієї справи”, – заявив він.

Суддя вивчила всі надані докази, включаючи 6 примірників газет “Новороссия”, “Донецкая народная республика” та інших. Всі вони випускаються на друкарнях, що належать Нестеренку.

Потім вона відправилася в дорадчу кімнату, де перебувала майже три години. Маріанна Дзюба відмовила в задоволенні скарги, не побачивши законних підстав для внесення справи Турченка в ЄРДР.

1041 всього переглядів: 1 переглядів сьогодні
(Visited 160 times, 1 visits today)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *