Акція активістів з Дніпра біля МДУ

Сьогодні вранці біля головного корпусу Маріупольського державного університету активісти громадської організації “Народний трибунал” провели патріотичну акцію. Вони приїхали із національної символікою та колонкою, із якої крутили українську музику.

Голова цієї організації Костянтин Більцан так пояснив мету акції:

–  Надходить різна інформація в інтернеті, що у цьому вищому навчальному закладі поширюються сепаратистські настрої, що тут оплот корупції. Тому ми приїхали, аби перевірити правдивість цієї інформації.

Спочатку дніпровські активісти були налаштовані скептично стосовно керівництва університету. Проте, поспілкувавшись із викладачем МДУ та маріупольським волонтером Марією Подибайло, яка розповіла, що саме студенти МДУ стали ініціаторами проведення Євромайдану у Маріуполі, вони погодились, що інформація, яку їм надали раніше щодо університету, не відповідає дійсності. Інший викладач університету Максим Булик зазначив, що університет із лекціями відвідують бійці Азову, Правого сектору, УНСО, а один із викладачів кафедри міжнародних відносин сам рік прослужив у лавах ЗСУ.

Після цього Костянтин Більцан пройшов усередину університету, де поспілкувався із його ректором Костянтином Балабановим та проректорами Миколою Трофименком та Оленою Булатовою. Побачивши, що у корпусі економіко-правового факультету МДУ висять прапори України та Євросоюзу, лідер організації “Народний трибунал” зрозумів, що у виші працюють та навчаються патріоти та сам зазначив, що такого не бачив навіть в університетах Дніпра.

Як зазначили працівники МДУ, інформацію щодо нібито поширення сепаратизму в університеті міг розповсюдити колишній його працівник Юрій Волошин, який був звільнений декілька років тому і таким чином міг просто мститись. Також вони припускають, що така провокація могла вийти від когось із чинних членів колективу, хто хоче замінити незмінного ректора університету Костянтина Балабанова. Окрім інтернету, ця інформація поширювалася також у вигляді листівок на території університету.

13582385_1051335691619701_1486334031_o

Крім того, Марія Подибайло зазначила, що цю неправдиву інформацію поширює маріупольська активістка Вікторія Прідущенко – помічник народного депутата Сергія Мельничука із групи Ігоря Єремеєва “Воля народу”.

Після спілкування з працівниками університету Костянтин Більцан зізнався, що його ввели в оману ці неправдиві дані, поширювані в інтернеті, і тепер він буде з’ясовувати стосунки із тими людьми, які їх поширювали, а Костянтин Балабанов заявив, що збере окрему прес-конференцію, аби прояснити всю ситуацію.

1263 всього переглядів: 2 переглядів сьогодні
(Visited 284 times, 1 visits today)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *