Шеститисячне село під Волновахою може залишитись без опалення

Жителі селища Донське Волноваського району вийшли на мітинг з вимогою забезпечити повноцінний запуск опалювального сезону. На акцію прийшло близько 350 людей.

За словами мітингарів, керівництво провідного підприємства селища – Хіміко-металургійної фабрики – не докладає достатньо зусиль для початку опалювального періоду. Причиною занепокоєння громадян є те, що селищні котельні знаходяться на території Хіміко-металургійної фабрики, яка разом з інфраструктурними об’єктами була передана на баланс Харківського науково-дослідного інституту НІОХІМ. Від фабрики залежить подача на селище води, газу і електрики.

З 1999 року фабрика в Донському перебувала в оренді у Маріупольського металургійного комбінату імені не-того-Ілліча, що входить до групи Метінвест. У травні 2016 року група Ріната Ахметова відмовився продовжувати контракт, унаслідок чого фабрика була закрита, а після передана Фонду Держмайна, який передав її на баланс Міністерства економіки. А вже Міністерство передало фабрику інституту НІОХІМ.

На думку одного з учасників мітингу, вирішити проблему з подачею тепла можна шляхом передачі котелень на баланс Волноваської тепломережі. Також учасники відзначають, що їхня акція має мирний і попереджувальний характер.

«Наша акція мирна, неоплачена і не політична», – заявив зі сцени на початку мітингу один з організаторів Юрій Швець.

По закінченню виступу організаторів, мітинг почав проходити в форматі «вільного» мікрофона. Жителі почали скандувати про повернення фабрики селищу та “Геть НІОХІМ”.

Із запізненням на мітинг прибув народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Дмитро Лубінець. Натовп зустрів його розгніваними вигуками.

За словами депутата, наступного тижня голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський зустрінеться з віце-прем’єр-міністром, міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадієм Зубком для обговорення можливих проблем рішення. «У вівторок хтось із заступників губернатора і начальник департаменту промисловості та житлово-комунального господарства приїдуть в Донське і дадуть рішення», – заявив Лубінець. Він також зазначив, що питання подачі води на селище вирішиться після налагодженні подачі опалення комунальним підприємством «Донецьктеплокомуненерго». Як зазначив нардеп, за фактом передачі хіміко-металургійної фабрики НІОХІМу порушено кримінальне провадження, яким займаються співробітники СБУ і поліції.

У випадку, якщо питання не буде вирішене у вівторок, мешканці селища планують перекривати трасу Маріуполь-Донецьк.

7804 всього переглядів: 1 переглядів сьогодні
(Visited 158 times, 1 visits today)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *