Маріупольцям показали кіно про людей з інвалідністю

Близько місяця тому активісти арт-платформи “Тю!” провели акцію “Бар’єр”, покликану показати маріупольцям проблеми, із якими стикаються люди з інвалідністю. Вчора у вільному просторі “Халабуда” відбулася презентація відеоролика з цієї акції.

На показі були присутні учасники акції – люди з інвалідністю Олена Молоданова та Павло Кожухаров. Вони розповіли, що для Маріуполя, як і для всієї України, характерна проблема того, що людей з інвалідністю у місті не видно, хоча насправді вони є. Це пов’язане із тим, що місто не пристосоване для безперешкодного пересування людей у візках, на протезах чи з іншими вадами. Метою акції було нагадати маріупольцям, що такі люди існують і спробувати налагодити контакт між візочниками та “бродячими”, як самі люди з інвалідністю називають здорових.

Після показу ролика директор “Фонду розвитку Маріуполя” Тетяна Ломакіна зазначила, що це була дуже добре технологічно відпрацьована акція, оскільки змусила маріупольців вийти із зони комфорту і подивитися на місто очима людей з інвалідністю.

Втім, не всі схвально оцінили акцію “Бар’єр”. Так, за словами Олени Молоданової, деякі візочники виступали проти її проведення і не прийшли на неї через небажання зайвий раз світитися на публіці та створювати людям клопіт. Інші ж підтримали акцію тоді, коли зрозуміли, що її ініціаторами виступили здорові люди, тож люди з інвалідністю не накличуть на себе гніву тих перехожих, яким довелося спускатися у переході по пандусу.

Під час дискусії керівник Маріупольської школи фотографії Дмитро Чичера запропонував організувати окремі курси фотомистецтва для людей з інвалідністю у своєму клубі. Також прозвучала ідея запросити 20-30 людей на візках на наступну сесію міської ради, аби актуалізувати питання комфортності та безбар’єрності у Маріуполі.

813 всього переглядів: 1 переглядів сьогодні
(Visited 154 times, 1 visits today)

One thought on “Маріупольцям показали кіно про людей з інвалідністю

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *