Маріупольці обговорили, що робити з колаборантами

У середу в Маріуполі відбувся круглий стіл на тему “Що таке колабораціонізм?”, організований Інформаційним центром “Майдан моніторинг”.

Маріупольці, серед яких були ветерани АТО, представники ЦК “Азов”, активісти та журналісти, обговорили, що в їхньому розумінні є колабораціонізмом, хто підпадає під визначення “колаборант”, і що з такими людьми робити.

У ході обговорення учасники круглого столу дійшли згоди, що покарання за колабораціонізм має бути жорстким, проте звинувачення у колабораціонізмі має бути ґрунтовним і доведеним. Найгострішим питанням стало проблема ураження у громадянських правах людей, що нині проживають на окупованій території. Думки розділились: частина активістів виступила проти обмеження для них права обирати та бути обраними, інша частина наполягала на необхідності карантину.

Втім, усі дійшли до згоди, що безневинні люди, які фактично є заручниками терористів, не мають нести ані кримінальної, ані адміністративної відповідальності.

Круглий стіл у Маріуполі став першим із циклу, який проводить “Майдан моніторинг” спільно з “Новим Маріуполем”. Пізніше подібні круглі столи відбудуться у Краматорську, Сіверськодонецьку, Харкові, Києві та Львові. Метою цих обговорень є визначення спільних позицій щодо колабораціонізму в усій Україні, та розробка відповідного законопроекту “Про колабораціонізм”.

876 всього переглядів: 1 переглядів сьогодні
(Visited 129 times, 1 visits today)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *