Маріуполь з життя кращий, ніж Маріуполь з книг, – Сергій Жадан

25-26 серпня у Маріуполі проходить Хоум-фест. Так учасники фестивалю “Харків обрав Україну” та маріупольські активісти охрестили ту частину фестивалю, яка відбуватиметься у Маріуполі.

Харківський письменник Сергій Жадан розповів у коментарі Громадському ТБ Приазов’я, що вважає хорошим знаком, що у Маріуполі відкриваються заклади, подібні до Ізби-читальні. На його думку, такі кав’ярні слід підтримувати не менше, ніж бібліотеки. Сам же Маріуполь, який за два роки війни Жадан відвідав вже півдюжини разів, відкривається з нових сторін.

– Маріуполь, який існує в реальності, набагато кращий [за описаний у романі “Ворошиловград”], набагато приємніший. Той Маріуполь, який є у “Ворошиловграді”, – це така химера, певна Вавилонська вежа, збудована на березні Азовського моря. А цей Маріуполь – симпатичний, енергійний, щирий, драйвовий, і він вселяє надію, – сказав Жадан.

Коментуючи літературний вечір в Ізбі-читальні, поет зазначив, що, можливо, частина людей і прийшла, побачивши його прізвище, але у майбутньому так само ходитимуть і на Галину Крук, і на Олексія Чупу, яких прийняли дуже добре.

841 всього переглядів: 1 переглядів сьогодні
(Visited 148 times, 1 visits today)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *