Метінвест проти Маріуполя. Як проходили екологічні слухання

Сьогодні у ПДТУ пройшли громадські слухання з теми продовження терміну модернізації виробництва на металургійних комбінатах Метінвесту.

Представники Метінвесту наполягали на продовженні роботи брудного виробництва з поступовою модернізацією на 7 років, тоді як опоненти зазначали, що подібні зобов’язання холдинг взяв у 2012 році, і досі їх не виконав, та пропонували продовжити цей термін на два роки із конкретним планом реалізації реформ виробництва.

Громадські слухання традиційно були призначені на ранок робочого дня. Як вважають активісти, це робиться для того, аби перетворити слухання на фарс за участі зігнаних бюджетників, металургів та пенсіонерів. Цього разу цей задум не вдався, і на слухання прийшли справжні активісти, і зал був заповнений вщерть.

Попри високий градус дискусії, сторони дійшли до компромісу, а саме:

  • створити комісію з контролю над діяльністю меткомбінатів, до складу якої увійдуть 3 представника від громадськості, 3 представника від громади, заступник губернатора Віктор Ремський, директор департаменту екології Донецької ОВЦА Сергій Натрус і один представник від міської влади. Комісія буде збиратися кожні півроку. Перше засідання відбудеться 15 січня
  • продовжити терміни модернізації запланованих об’єктів по комбінату імені не-того-Ілліча і «Азовсталі» на 5 років
  • вивчити можливість дострокового відкликання дозволів в разі порушення Метінвестом взятих обіцянок.

462 всього переглядів: 1 переглядів сьогодні
(Visited 75 times, 1 visits today)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *