У Маріуполі формують загони тероборони, – Марія Подибайло

У Маріуполі тривають організаційні процеси зі створення загонів територіальної оборони. Про це в інтерв’ю Громадському ТБ Приазов’я розповіла керівник організації “Новий Маріуполь” Марія Подибайло, яка виступає координатором створення тероборони у Маріуполі.

– Суть територіальної оборони полягає у тому, що в будь-якому місті його проблеми найкраще знають його мешканці, і, будучи у складі загонів тероборони вони спроможні адекватно реагувати на гібридні загрози, – заявила Марія Подибайло.

Створення загонів територіальної оборони зараз є одним із пріоритетів Міністерства оборони України. Цей процес покладається на військомати, місцеву владу та громаду. Громадські активісти та волонтери долучені до створення тероборони задля того, аби унеможливити створення “приватних армій”, якби наповненням загонів тероборони займалися виключно представники місцевої влади чи впливові люди з бізнесу.

Бійці загонів територіальної оборони проходитимуть медичну, тактичну, бойову підготовки. У кожному регіоні ці загони відрізнятимуться. Зокрема, у Маріуполі мають бути створені загони берегової охорони. Загалом же, з огляду на близькість до фронту, цей процес у Маріуполі іде швидше, ніж в інших регіонах. Так, сьогодні відбулися збори, на яких були призначені керівники окремих підрозділів та визначені напрямки роботи тероборони у місті. Перше тренування загону пройде вже в суботу. До лав загонів територіальної оборони уже записалися ветерани АТО, бійці “Самооборони Маріуполя”, представники маріупольського козацтва та ТСОУ.

Активну підтримку маріупольцям уже надають представники “Союзу литовських стрільців”, зацікавленість у співпраці висловили також поляки, естонці та ізраїльтяни.

971 всього переглядів: 1 переглядів сьогодні
(Visited 191 times, 1 visits today)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *