У Маріуполі українці та азербайджанці провели акцію солідарності

Сьогодні біля Драмтеатру відбувся мітинг солідарності України та Азербайджану. Учасники акції – представники організацій “Азербайджанська молодь Донеччини”, “Новий Маріуполь”, Самооборона Маріуполя, а також бійці УНСО, тримали в руках державну символіку України та Азербайджану та плакати із національними гаслами та світлинами з азербайджанського Мейдану та київського Майдану.

Мітинг розпочався із хвилини мовчання за загиблим 20 січня 2015 року в Донецькому аеропорту кіборга-маріупольця Андрія Миронюка, позивний “Сет”. Організатор акції Айхан Гаджибейлі розповів про події “Чорного січня” у Баку.

У ніч з 19 на 20 січня 1990 року радянські війська увійшли в Баку, щоб придушити мітингарів, які протестували проти комуністичного уряду. Внаслідок цього на Мейдані загинуло понад 100 осіб, близько тисячі зникли безвісти. Через 14 років вже на українському Майдані сталися перші смерті, яких через місяць уже теж було понад 100. Українська Небесна сотня та сотня азербайджанських Шахідів загинули у боротьбі за демократію та проти російського впливу. Як і сто років тому, коли Українська Народна Республіка та Азербайджанська Демократична Республіка боролися проти радянської окупації за незалежність і свободу своїх народів, зараз триває боротьба наших двох держав проти російської агресії. Україна та Азербайджан мають різні мову, релігію, етнічність, але ми є братами по долі. Українці воювали за територіальну цілісність Азербайджану у Карабаській війні, азербайджанці зараз воюють у війні на Сході України, вкотре демонструючи солідарність наших народів.

Як зазначила голова організації “Новий Маріуполь” Марія Подибайло, народи Азербайджану та Вірменії мають “закопати сокиру війни”, але для цього необхідне знищення головного агресора, який розпалює міжнаціональну ворожнечу та штучні територіальні конфлікти, – Російської Федерації.

Про це ж сказав і боєць УНСО Ігор Мазур, який заявив, що після перемоги на Донбасі визвольний рух почнеться і на Кавказі, а від Росії залишиться тільки “території в радіусі 200 кілометрів від Москви”.

Наприкінці мітингу учасники виконали гімни України та Азербайджану.

 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: СВІТЛИНИ З АКЦІЇ

1231 всього переглядів: 1 переглядів сьогодні
(Visited 289 times, 1 visits today)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *