Учителька російської мови проти пропаганди МТВ

На маріупольському телеканалі МТВ, що належить Рінату Ахметову, вийшов сюжет, у якому були спотворені слова вчительки Світлани Назаренко. Журналіст Артем Попов заявив, що вона нібито виступала проти педагогів, які схвалюють російську мову. Насправді Світлана говорила про сепаратистські налаштованих педагогів.

Перекручений сюжет викликав обурення самої Світлани та багатьох активістів. На зустрічі з Ярошем вона розповіла, що “в системі освіти досі працюють люди, які навесні 2014 року ходили під прапорами РФ і привели війну в Україні. Поки вони працюють в школах, війна не закінчиться”. Її гнівна промова була спрямована проти сепаратистські налаштованих педагогів. Про російську мову не йшлося, тим більше, що сама Світлана Назаренко є вчителем російської мови.

Журналіст Артем Попов, який зробив відеоматеріал, повідомив виданню 0629, що його “слова, сказані перед синхроном вчительки, не стосувалися її”. Але при монтажі вийшло так, нібито вона виступає проти російської мови.

Редактор телеканалу МТВ Вікторія Терещенко пояснила 0629, що в сюжеті “були зміщені акценти”. Журналіст хотів сказати про те, що в залі були розмови про негативне ставлення до російської мови, а не конкретно про виступ Світлани Назаренко.

Як повідомила сама Світлана, редактор МТВ звернувся до неї із пропозицією виступити у прямому ефірі та пояснити свою позицію. Світлана ж вважає, що пояснювати ситуацію повинен сам канал, і вимагає опублікувати спростування цих слів у той самий ефірний час.

Багатьох активістів обурив неправдивий сюжет в соцмережах, і вони обіцяють домагатися правди в суді.

Нагадаємо, згідно зі статтею 161 Кримінального кодексу України, ” Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності або образа почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та Інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.”

ОНОВЛЕННЯ

В ефірі від 10 лютого телеканал МТВ приніс вибачення за “некоректно подану інформацію” та показав виступ Світлани Назаренко на зустрічі з Дмитром Ярошем без купюр.

1335 всього переглядів: 1 переглядів сьогодні
(Visited 298 times, 1 visits today)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *